Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:1, me të cilën Reali ia dorëzoi kryesimin e tabelës Barcelonës, e cila ka të njëjtin numër pikësh por gol diferencë më të mirë.

Shënues për Realin ishte Vinicius, ndërsa Osasuna mori një pikë nga Kike Garcia.

- Advertisement -

Vinicius i dha epërsinë Realit në minutën e 42-të. Braziliani u gjend në pozicionin e tij të zakonshëm, në krahun e majtë, nga ku donte të harkonte me këmbën e djathtë, por trajektorja e topit mashtroi portierin Sergio Herrera dhe pasi u hodh përfundoi në rrjetë, shkruan KosovaPress.

Me rezultatin 1:0 për mikpritësin e favorizuar erdhi koha e pushimit, dhe situata në tabelë nuk ndryshoi deri në minutën e 50-të, kur Kike Garcia barazoi shifrat në 1:1.

Dhjetë minuta para përfundimit të ndeshjes, Karim Benzema nuk arriti të shënojë nga penalltia.

Pak minuta më vonë, Benzema tronditi rrjetën por goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Javën e ardhshme, Reali pret Shakhtarin në Ligën e Kampionëve dhe më pas ka një vizitë në ligë te rivali i qytetit Getafe.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

TË FUNDIT

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

76-vjetori i ndarjes nga jeta të Asdrenit, poeti i i himnit kombëtar

Më 11 dhjetor të vitit 1947 u nda nga jeta në Bukuresht, Aleks Stavre Drenova, i njohur si Asdreni. Emri artistik Asdreni përdorej nga vetë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×