Rrëzimi i dronit amerikan nga rusët, Kievi: Putin do zgjerimin e luftës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka ardhur dhe reagimi i parë nga Kievi në lidhje me rrëzimin e dronit të ushtrisë amerikane në Detin e Zi, pas përplasjes me një nga dy aeroplanët rusë.

Oleksiy Danilov, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe Mbrojtjes së Ukrainës, tha se incidenti është një sinjal i qartë se Putin është i gatshëm ta zgjerojë luftën.

“Incidenti me fluturaken amerikane pa pilot MQ-9 Reaper që Rusia e provokoi mbi Detin e Zi, është sinjal se Putini është i gatshëm të zgjerojë zonën e konfliktit dhe në të përfshijë palë tjera”, tha Danilov në një postim në profilin e tij në Facebook.

- Advertisement -

Sipas zyrtarëve amerikanë, pilotët e aeroplanëve rusë teksa po ngriheshin në ajër  kishin goditur me “bisht” helikën e dronit, duke e rrëzuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Del në ankand lapsi që Eva Braun i dhuroi Hitlerit, sa vlerësohet të shitet

Një laps i mbështjellë me pjesë argjendi që supozohet se i përkiste Adolf Hitlerit do të dalë në ankand në Belfast muajin e ardhshëm....

SPAK kërkon 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

TË FUNDIT

Del në ankand lapsi që Eva Braun i dhuroi Hitlerit, sa vlerësohet të shitet

Një laps i mbështjellë me pjesë argjendi që supozohet se i përkiste Adolf Hitlerit do të dalë në ankand në Belfast muajin e ardhshëm....

SPAK kërkon 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×