English

Sërish medalje ari për Shqipërinë, Kreshnik Leka kampion europe në peshëngritje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreshnik Leka është shpallur kampion europe në peshëngritje. Pas Luiza Gegës, një tjetër sportist ngre flamurin kuq e zi si fitimtar në garat Evropiane.

- Advertisement -

Leka ka fituar medaljen në stilin e shkëputjes, duke ngritur me sukses 115kg. Ngjarja sportive po zhvillohet në Poloni.

Peshëngritësi është shefi i Klubit Shumësportësh Teuta dhe garoi në kategorinë 96kg, mosha 45 deri në 49 vjeç.

Ndërkohë, Luiza Gega fitoi medaljen e artë në Kampionatin e Atletikës që u zhvillua në Mynih. Ajo u shpall kampione e Europës në 3.000 metra me pengesa.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×