English

Shembet ndërtesa në Jordani, 5 viktima dhe 14 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pesë persona kanë mbetur të vdekur dhe 14 të tjerë janë plagosur pas shembjes së një pallati katërkatëshe në kryeqytetin e Jordanisë, Aman.

- Advertisement -

Lajmi është bërë me dije nga zëdhënësi i sigurisë Amer al-Sartawy.

Sipas mediave të huaja, më herët ai u shpreh  se forcat e mbrojtjes civile po mbështeteshin nga ekipe të komandës së sigurisë rajonale dhe xhandarmërisë dhe se përpjekjet e shpëtimit po vazhdojnë.

Lagjja ku ndodhi tragjedia është ndër lagjet më të vjetra të Amanit, që daton në fillim të shekullit të 20-të. Është i njohur për kafenetë, baret dhe vendet artistike, dhe është i njohur si nga emigrantët ashtu edhe nga vendasit.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×