English

Shkatërrohet banda shqiptaro-kolumbiane në Spanjë, sekuestrohen 125 kg drogë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjashtë persona janë arrestuar ditën e sotme në Spanjë në kuadër të operacionit policor të koduar “BOAN”.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, grupi ishte i përfshirë në trafik droge, pastrim parash, mashtrim me energjinë elektrike dhe anëtarësim në organizatë kriminale.

Konkretisht u arrestuan 5 burra dhe një grua, nga 41 deri në 55 vjeç, të kombësisë shqiptare dhe kolumbiane.

Hetimi filloi kur policia zbuloi një konteiner mbeturinash me 36 kg marijuanë me lule. Gjatë hetimit, u konstatua se organizata kishte një hierarki të fortë, me drejtuesin e saj që bënte udhëtime mujore në Londër, aty ku supozohej se kishte edhe vendbanimin.

Si rezultat i procedimit, janë kryer pesë kontrolle, dy banesa, dy magazina industrial. Në total u gjetën 125 kg marijuanë, një pistoletë, 4000 euro cash dhe të gjitha furnizimet e nevojshme për kultivimin dhe prodhimin e marijuanës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?