Shkatërrohet grupi kriminal serbë, 7 të arrestuar, sekuestrohen 115 kg kokainë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Belgjikë, Luksemburg dhe Holandë është shkatërruar një rrjet i kontrabandistëve të drogës të udhëhequr nga serbët, njoftoi agjencia e Bashkimit Evropian Eurojust.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se shtatë persona u arrestuan dhe u sekuestruan 115 kilogramë kokainë.

“Eurojust koordinoi një operacion të fundit në të cilin u arrestuan shtatë anëtarë të një rrjeti të trafikut të drogës të udhëhequr nga serbët në Belgjikë, Luksemburg, Holandë dhe Serbi. Gjatë operacionit u sekuestruan gjithsej 115 kilogramë kokainë, dhe Europol dha mbështetje analitike”-njofton Eurojust.

- Advertisement -

Grupi i krimit të organizuar trafikonte kokainë nga Amerika e Jugut nëpërmjet Holandës dhe Belgjikës në Gjermani dhe Mbretërinë e Bashkuar, shkruan Euronews Serbia.

Mësohet se trafikantët e fshihnin drogën në pllaka betoni.

Operacioni i arrestimit u krye më 26 nëntor dhe u sekuestruan 22 pllaka betoni, secila prej të cilave përmbante disa pako me kokainë. Droga ishte fshehur në një magazinë në qytetin belg Arlon, ku u arrestuan katër të dyshuar.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

TË FUNDIT

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×