Shmanget atentati ndaj Zelensky, shërbimet sekrete arrestojnë informatoren ruse

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shërbimet sekrete ukrainase deklaruan të hënën se kishin arrestuar një person të akuzuar se po ndihmonte në realizimin e një plani rus për të sulmuar presidentin e vendit, Volodymyr Zelensky.

Në një deklaratë, agjencia SBU bëri të ditur se kishte arrestuar një informatore të shërbimeve sekrete ruse, e cila po mblidhte të dhëna mbi vizitën e planifikuar të presidentit në rajonin Mikolaiv, pranë vijës së frontit.

Në momentin e vizitës, Moska do të kryente një sulm masiv ajror për të ekzekutuar Zelenskyn, thuhet më tej në njoftim.

- Advertisement -

Autoritetet ukrainase deklaruan se gruaja, që punonte në një dyqan në një bazë ushtarake, u përpoq të siguronte kohën e saktë dhe listën e vendeve të itinerarit provizor të Zelensky-t.

Agjencia e inteligjencës publikoi edhe një foto të mbuluar të gruas teksa shoqërohej nga oficerët, bashkë me mesazhet telefonike dhe shënimet e marra mbi aktivitetet ushtarake.

Duke reaguar, presidenti Zelensky deklaroi se shërbimet sekrete ukrainase e kishin informuar mbi komplotin dhe shtoi se ai do të vazhdonte luftën kundër tradhtarëve.

Kreu i shtetit e vizitoi rajonin e Mikolaivit në qershor pas dëmtimit të digës Kakhovka, që shkaktoi përmbytje në zona të shumta në jug të Ukrainës.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

TË FUNDIT

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×