Shorti i Euro 2024, përcaktohen vazot, kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të siguronte një biletë për në fazën play-off të Euro 2024 nëpërmjet Ligës së Kombeve, kështu që do ta synojë diçka të tillë nëpërmjet kualifikueseve.

Kuqezinjtë gjenden në vazon e 3, së bashku me skuadra si Norvegjia, Suedia, Islanda apo dhe Ukraina. Edhe pse automatikisht i shmang përplasjet me këto shtete, pasi janë në të njëjtën vazo, rruga do të jetë e vështirë.

Kundërshtarë të mundshëm për kuqezinjtë janë dhe Franca e Anglia, të cilat vendosen në vazon e dytë, por pa nënvlerësuar Uellsin, Çekinë e Serbinë. Po ashtu dhe në vazon e 4 ka ekipe surprizë si Turqia apo Greqia, ndërkohë do të ishte interesante do të ishte një përballje me Luksemburgun apo Ishujt Faroe. Sllovakia dhe Irlanda e Veriut spikasin në vazon e pestë dhe do të na e vështirësonin disi kualifikimin.

- Advertisement -

Shorti i Euro 2024 do të mbahet të dielën e 9 tetorit në Frankfurt të Gjermanisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

TË FUNDIT

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×