English

Shpërndanin kanabis dhe kokainë, arrestohen 5 persona në Tiranë (EMRAT)

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin “Supplier 5” ku janë arrestuar 5 persona.

- Advertisement -

Në prangat e policisë kanë rënë Noel Stafa 24 vjeç, Kristi Laka, 25 vjeç,  Lirim Hoxha, 32 vjeç, Santiago Karaj 19 vjeç, Markeliano Leka 25 vjeç të cilët akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Policia gjatë kontrollit të banesës së Santiago Karajtt dhe Markeliano Lekës, u gjetën sasi kanabisi.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se këta shtetas, pasi siguronin lëndë narkotike kanabis, e shpërndanin atë në doza, në zona të ndryshme të Tiranës.

Ndërkohë, gjatë kontrollit fizik të Noel Sefës u gjetën sekuestruan sasi lënde të dyshuara narkotike të llojit cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?