English

‘S’ka më turp’, peticion sensibilizues kundër programeve reality show

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Peticioni sensiblizues për mbledhjen e firmave kundër programeve reality show, ka shkuar në Korçë për të kërkuar mbështetjen e qytetarëve.

- Advertisement -

Nën emrin “S’ka më turp” dhe me iniciativë të pedagogut Fabian Zhilla peticioni synon një reagim qytetar kundër degradimit moral që sipas tij disa reality show përcjellin.

Zhilla thotë se kjo nismë është duke gjetur mbështetje të gjerë jo vetëm nga shtetasit shqiptarë që jetojnë në Shqipëri por edhe nga shqiptarët jashtë në diasporë.

Pedagogu tregon se kërkon që nëpërmjet këtij peticioni të ngrejë problemin e medias shqiptare dhe të edukojë të rinjtë dhe familjet shqiptare.

Ai tregon se peticioni online ka mbi 9500 firma, ndërsa ne terren ende nuk janë numëruar.

Peticioni ka arritur të sensibilizojë një pjesë të gjerë të shoqërisë sipas tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?