English

Skena të ndryshme të Parisit, vendosja e takimit të ekipit Havas

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të kujdesesh për imazhin tënd është thelbësore me afrimin e Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike të Parisit, veçanërisht për atletët rusë dhe bjellorusë.

- Advertisement -

Te autorizuar për të marrë pjesë nën një flamur neutral me kusht që të mos kenë mbështetur luftën në Ukrainë,  një kompani emri i së cilës mbahet sekret, do të shqyrtojë të kaluarën dixhitale te sportisteve në kërkim të provave të mundshme të mbështetjes.

“Reputacioni ne rrjetet sociale është vetëm një komponent i reputacionit. Shpesh shohim që reputacioni ne platformat digjitale është një pasqyrë zmadhuese por edhe një pasqyrë shtrembëruese e realitetit. Shpesh e shohim edhe fenomenin e euforisë në rrjetet sociale mes sportistëve. Ekziston një rrezik psikologjik për atletët”-theksoi Arthur Richer, Drejtor, Sport & Reputacion, Havas.

Pak muaj para Lojërave Olimpike, 6 rusë dhe 5 bjellorusë janë kualifikuar aktualisht si atletë individualë neutral, në mundje, çiklizëm dhe not.

Dhe për disa, neutraliteti i tyre tashmë është i kontestuar. Por Komiteti Olimpik Ndërkombëtar siguron se kontrolli i identiteteve dixhitale funksionon. Dhe se imazhi i këtyre sportistëve do të shqyrtohet para, gjatë dhe pas garës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?