Skuadra e Luftëtarit në fazë përgatitore, kërkon rikthimin në elitë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekipi i futbollit Luftëtari nis fazën përgatitore për pjesën e dytë të sezonit. Gjirokastritët renditen ndër skuadrat kryesuese në Kategorinë e Dytë, me synimin për tu ngjitur në Kategorinë Superiore dhe për tu rikthyer ndër ekipet elitë të futbollit shqiptar.

“Ekipi ka filluar që në datën 5 janar të zhvillojë stërvitjet dhe ato i ka të zhvilluara të përditshme edhe dy herë në javë si një fazë e mirëfilltë përgatitore. Lojtarët kanë treguar një shpirt të mirë gare, një seriozitet në stërvitje siç edhe ju e shihni dhe kanë krijuar një frymë gare dhe një konkurencë brenda njeri-tjetrit”, tha Dritan Kristidhi, administratori Luftëtarit.

“Është një emocion i veçantë për stemēn e Luftëtarit, për ekipin për qytetin, është një ndjesi e veçantë për mua që jam pjesë e këtij ekipi, kam qenë përsëri pjesë e këtij ekipi dhe me vërtetë e dua shumë këtë fanellë dhe prandaj kam zgjedhur që të jem këtu, për t’iu bashkuar dhe për të ndihmuar sa më mirë grupin”, tha futbollisti Stiven Puci.

- Advertisement -

Dëshira për të parë skuadrën e zemrës në elitën e futbollit shqiptar e kanë edhe tifozët.

“Unë i uroj suksese ekipit të Luftëtarit dhe e duam të ngjitet në ato elita që ne jemi mësuar. Suksese”, tha tifozi Grigor Mihaj.

Ndeshjen e rradhës Luftetari do ta zhvillojë të dielën në transfertë përballë skuadrës së Tepelenës.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×