“Socialistët do jenë të shqetësuar pas 14 majit”, avokati: S’i ikin dot korrupsionit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Genc Gjokutaj, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës, ishte i ftuar këtë të hënë në Euronwes Albania për të foluR rreth sondazheve të fundit për zgjedhjet që pritet të zhvillohen më 14 maj.

Ai tha se nuk u beson dhe aq sondazheve, sa i beson terrenit dhe sipas asaj që ai shikon kur është në rrugë, partia Socialiste do të “zgjohet” e shqetësuar pas 14 majit.

“Unë do t’ju them se sondazhi është se më 14 maj socialistët do zgjohen shumë të shqetësuar. Unë nuk i besoj sondazheve. Televizorin e përdor vetëm kur kam kohë. Unë jam në terren, në të gjithë Tiranën. Fryma është në gjithë Shqipërinë.

- Advertisement -

Është majisur kaq shumë situata sa këta nuk kanë çfarë të japin më. Këta deri tani i ka mbajtur SPAK dhe prokuroria të pa shqetësuar e megjithatë prapë kanë njerëz në burg për shkak të korrupsionit, këta nuk i ikin dot korrupsionit”,-tha për Euronews Albania, Genc Gjokutaj.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

TË FUNDIT

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

Shfaqja “7 minuta”, drama që bëri bashkë 11 aktore të jashtëzakonshme

Njëmbëdhjetë gra në mëshirën e frikës së humbjes së punës, detyrohen të bëjnë një përpjekje heroike arsyetimi për të mos iu nënshtruar ligjit të...

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×