English

Sulm me raketa në Krime, goditet një anije

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat ruse dhe disa kanale në Telegram kanë raportuar për shpërthime në qytetin e Sevastopolit në Krimenë e pushtuar nga rusët.

- Advertisement -

Në anën tjetër edhe autoritetet ruse pranuan se një anije është sulmuar me raketa.

Si pasojë e këtij sulmi, ura e Krimesë është mbyllur për qarkullim, kurse shpërthimet janë dëgjuar edhe në gjirin e Sevastopolit.

Rusët thanë se anija u godit me raketa, ndërsa deri më tani ukrainasit nuk e kanë marrë përgjegjësinë për sulmin.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?