English

Sulmi me armë zjarri në universitet, dënohet me burgim të përjetshëm adoleshenti rus

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një adoleshent rus është dënuar me burgim të përjetshëm për kryerjen e një sulmi vdekjeprurës në Universitetin Shtetëror të Permit.

- Advertisement -

Gjashtë persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në sulmin në Urale vitin e kaluar.

Timur Bekmansourov u dënua për vrasje dhe tentativë vrasjeje “për arsye që lidhen me huliganizmin”, tha të mërkurën Komiteti Hetues i Rusisë.

19-vjeçari ishte deklaruar fajtor për akuzat, por i kishte kërkuar gjykatës të mos vendoste dënimin maksimal të përjetshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?