“Sushi terrorism”, trendi që po ‘çmend’ restorantet në Japoni. Fillojnë arrestimet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sushi është bërë shkak për një sërë arrestimesh në Japoni, pasi një grup klientësh janë të dyshuar se kanë pasur sjellje johigjienike në restorantet e vendit.

Shkak është bërë një trend i shfaqur në rrjetet sociale, i njohur si  “sushi terrorism”, ku shumë njerëz kanë postuar video duke bërë veprime të papëlqyeshme.

Muajin e kaluar, një video e një të riu që pështyn brenda një shishe salce soje në një restorant, u bë mjaft virale duke e kthyer në një trend.

- Advertisement -

Të rinj të ndryshëm, shkojnë në restorante sushi me vetë shërbim, dhe lëpijnë ose pështyjnë ushqimin që do të konsumohet nga persona të tjerë.

Incidentet janë filmuar dhe janë pasyruar në rrjete sociale duke ngjallur një shqetësim për autoritetet, të cilat kanë filluar arrestimet.

Policia ka arrestuar tre persona, ndërkohë që vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë trend “johigjenik”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×