algjeri

Roja bregdetare algjeriane qëllon për vdekje dy turistë me Jet Ski

Roja bregdetare algjeriane ka qëlluar për vdekje dy turistë që po pushonin në Marok, të cilët thuhet se kanë humbur në...

Të paktën 25 viktima nga zjarret në Algjeri

Zjarret që janë përhapur në të gjithë Algjerinë kanë vrarë 25 persona, duke përfshirë 10 ushtarë që përpiqeshin të vinin nën...

VIDEO| Macja kërcen mbi imamin teksa drejtonte lutjet e Ramazanit

Një transmetim i drejtpërdrejtë kapi momentin kur një mace u hodh mbi një imam, i cili po kryente një lutje nate...

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Algjeri, tre të vdekur

Një helikopter ushtarak algjerian u rrëzua të hënën në provincën veriore të Ain Delfa, rreth 150 km në jugperëndim të kryeqytetit...

Tragjedi me 16 të vdekur pas përplasjes së dy automjeteve në Algjeri

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve në jug të...