osmani

Osmani autorizon Forcën e Sigurisë së Kosovës për ndihmë në Turqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në cilësinë e komandantes supreme, ka nënshkruar autorizimin për dërgimin e trupave të Forcës së Sigurisë...

Kovaçevski dhe Osmani: S’ka urrejtje dhe histeri antibullgare në RMV

Në Maqedoni nuk ka urrejtje dhe histeri antibullgare, as diskriminim sistematik ndaj asnjë komuniteti etnik. Qëndrimi i kryeministrit dhe shefit të...

Vjosa Osmani pritet nga Papa Françesku në Vatikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në audiencë private në Selinë e Shenjtë nga Papa Françesku, njoftoi zyra e saj...

Osmani pret në takim delegacionin e lartë të DASH

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim një delegacion të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit,...

Vjosa Osmani uron: 2023 të jetë vit i avancimit të demokracisë dhe ekonomisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani uroi qytetarët për Vitin e Ri 2023. Ajo u shpreh se shpreson që vit i ri të...

Vjosa Osmani me veshje ushtarake, mesazhi para ushtarëve të Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka mbajtur fjalim vjetor para pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Për herë të parë ajo...

Osmani: Marrëveshja finale duhet të ketë në qendër njohjen reciproke

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen e ndërsjellët dhe...

Osmani publikon një faqe të dokumentit me të cilin aplikoi Kosova në BE

Presidentja Vjosa Osmani ka publikuar një faqe të dokumentit me të cilin aplikoi Kosova sot në BE. Osmani, në njoftimin e bërë...

Osmani pret të dërguarin e SHBA, Gabriel Escobar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Mediat u lejuan të marrin...

Osmani: Shtyrja e zgjedhjeve, vetëm pas vlerësimit nga organet e sigurisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të mund të vendosë për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në veri të Kosovës, vetëm...

Andi Bushati: Arsyeja pse do mungojë Albin Kurti nesër në Tiranë

Në një debat në “Now me Erla Mëhillin” u diskutua se përse në Tiranë për samitin do të jetë e pranishme...

Osmani: Serbia ka krijuar krizë që të mos flitet për marrëveshje finale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të mërkurën se Serbia ka krijuar krizë në javët e fundit, në mënyrë që...

Osmani falënderon Amerikën për arritjen e marrëveshjes në Bruksel

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për targat në Bruksel mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë Përmes...

Osmani e Kurti takojnë Macron: Kosova e gatshme për marrëveshje

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri Albin Kurti u pritën sot në Pallatin Élysee nga Presidenti i Francës,...

Kurti dhe Osmani bashkë në takimin me Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron pritet të takojë ndaras delegacionet e Kosovës dhe atë të Serbisë. Në këtë takim, Kosova përfaqësohet nga...

Ndërkombëtarët s’po na bëjnë presion për targat, thotë Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka mohuar se ka presion ndërkombëtar për shtyrjen e afatit për targat. Ajo ka theksuar se në bashkëpunim...