pakistan

Nuk bëri detyrat e shtëpisë, babai djeg për vdekje djalin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan ku babai ka djegur për vdekje djalin pasi ky i fundit nuk mundi...

Përmbytjet në Pakistan, 54 të vdekur në 24 orët e fundit, mes tyre 18 fëmijë

Të paktën 54 persona kanë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga përmbytjet e shkaktuara nga shirat e dendur në...

Përmbytjet shkatërrojnë një nga qytetet më të vjetra në botë

Një nga vendbanimet më të vjetra të ruajtura në botë është dëmtuar ndjeshëm nga shirat e rrëmbyeshëm në Pakistan, ndërsa vendi...

Përmbytje apokaliptike në Pakistan, kryeministri: Disa pjesë të vendit duken si det

Pjesë të Pakistanit po duken si “det” tha kryeministri i Pakistanit, Shehbaz Sharif, gjatë vizitës që i bëri më 7 shtator...

Pakistani nën ujë nga përmbytjet, mbi 1600 viktima

Një e treta e territorit të Pakistanit është mbuluar nga uji si pasojë e përmbytjeve historike. Shirat e dendura kanë vrarë të...

Më shumë se 1,100 viktima nga shirat në Pakistan

75 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në Pakistan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e...

Përmbytjet në Pakistan, një e treta e vendit është nën ujë

Një e treta e Pakistanit është zhytur plotësisht nën ujë nga përmbytjet historike, thotë ministri i tij i klimës. Përmbytjet shkatërruese kanë...

Rreth 1 mijë viktima nga përmbytjet në Pakistan

Numri i të vdekurve nga aksidentet e shkaktuara nga reshjet e dendura në Pakistan ka arritur në afro 1000 që nga...

Mbi 900 të vdekur nga përmbytjet në Pakistan gjatë verës, përfshirë 326 fëmijë

Të paktën 903 njerëz kanë vdekur në Pakistan nga shirat e forta dhe përmbytjet këtë verë, teksa vendi po përballet me...

India shkarkon tre oficerë për lëshimin aksidental të raketës në Pakistan

Forcat Ajrore Indiane tha të martën se qeveria kishte shkarkuar tre oficerë për gjuajtjen aksidentale të një rakete në Pakistan në...

Policia e Pakistanit akuzon ish-kryeministrin për terrorizëm

Policia e Pakistanit ka akuzuar ish-kryeministrin e vendit, Imran Khan, sipas ligjeve kundër terrorizmit. Hetimi i tyre vjen pasi ai akuzoi policinë...