BE

Panariti: Në samit mungoi strategjia e zgjerimit

Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Panariti komentoi në një intervistë për Euronews Albania punimet e samitit të 6 dhjetorit. Ai tha se pavarësisht...

Samiti në Tiranë, Ngjela: Hap vendimtar drejt Perëndimit

Avokati Spartak Ngjela e konsideron një hap vendimtar drejt Perëndimit, mbajtjen e samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë. Në një intervistë për Euronews...

‘Historike’, Rama: Askush nuk e imagjinonte që samiti do mbahej në Tiranë

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një ngjarje historike mbajtjen e samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor, që...

Giorgia Meloni: Kemi përgjegjësi të madhe kundrejt vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, mbërriti sot në Tiranë për Samitin e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Ajo u prit nga...

‘I lumtur që jam në Shqipëri’, Macron: Solidaritet për integrimin e Ballkanit

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka mbërritur në Tiranë në kuadër të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit...

Varhelyi në Tiranë: Partneritet, kjo është ajo ç’ka ofrojmë për Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka mbërritur në Tiranë, ku ëshyë i pranishëm në samitin BE-Ballkan Perëndimor. Ai u...

Samiti i BE-së do të eklipsojë Ballkanin e Hapur, thotë gazetari Çipa

Gazetari Aleksandër Çipa thotë samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që pritet të mbahet sot në Tiranë, do...

Samiti i BE-së, Muhamet Rrumbullaku inspekton masat e sigurisë në Bulevard

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka inspektuar në terren masat e sigurisë, në kuadër të zhvillimit të...

Samit dhe protestë, sot Tirana e ‘blinduar’

Këtë të martë, më 6 dhjetor në Tiranë do të zhvillohet samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në këtë...

Milaim Zeka: Rama, Kurti, Meta dhe Berisha kanë këtë të përbashkët

Analisti Milaim Zeka zbuloi në një intervistë për Euronews Albania një të përbashkët mes Edi Ramës, Albin Kurtit, Ilir Metës dhe...

Berisha: Samiti i BE-së, mbështetje për Partinë Demokratike dhe demokratët

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se samiti BE-Ballkani Perëndimor që do të mbahet nesër në Tiranë, është një mbështetje...

27 liderët europianë që pritet të vijnë në Tiranë për samitin BE-Ballkani Perëndimor

Të martën më datën 6 dhjetor pritet të zhvillohet një samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor. Liderët e BE-së që pritet...

Detaje nga samiti i Tiranës, marrëveshjet që pritet të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet...

BE lejon telefonatat në fluturime nga viti 2023

Pasagjerët e linjave ajrore në vendet e BE-së do të mund të përdorin së shpejti telefonat e tyre celularë gjatë kohës...

BE ndalon shurupet e kollës që përmbajnë folkodinë

Shurupet e kollës që përmbajnë folkodinë do të ndalohen në Bashkimin Evropian, njoftoi sot Agjencia Evropiane e Barnave (EMA). Agjencia zbuloi se...

Detyrat që PE i la Shqipërisë, Jorida Tabaku jep detaje nga Brukseli

Deputetja Jorida Tabaku ka dhënë detaje në lidhje me rezolutën që u miratua ditën e djeshme nga Parlamenti Evropian. Në një lidhje...