English

Të paktën 40 të vrarë në Khan Younis që nga mëngjesi i sotëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burimet mjekësore i thanë Al Jazeera se trupat e të paktën 40 palestinezëve janë dërguar në spitalet në dhe rreth qytetit jugor të Rripit të Gazës.

- Advertisement -

Ata thanë gjithashtu se sulmet e vazhdueshme izraelite në qytet kanë penguar ekipet mjekësore të hyjnë për të nxjerrë trupat e dhjetëra të vdekurve të tjerë, transmeton Klan Kosova.

Khan Yunis është një qytet në Rripin jugor të Gazës. Sipas Byrosë Qendrore Palestineze të Statistikave, Khan Yunis kishte një popullsi prej 205,125 në 2017.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?