Të tjera dokumente sekrete në pronën e Biden, rritet presioni mbi presidentin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rritet presioni ndaj presidentit amerikan Joe Biden pasi dokumente të tjera që përmbajnë material të klasifikuar janë gjetur në një tjetër ambient në pronësi të tij.

Më herët gjatë javës, avokatët e Biden deklaruan se një stok dokumentesh ishte zbuluar në ish-zyrën e tij në Uashington. Tani, Shtëpia e Bardhë thotë se ai nuk kishte dijeni për to.

Sinkron Karine Jean Pierre, zëdhënëse e Shtëpisë së Bardhë:

- Advertisement -

“Presidenti tha se i ka marrë informacionet mbi dokumentet e klasifikuara seriozisht. Ai mbeti i habitur nga fakti që ato u gjendën atje dhe tha se nuk ishte në dijeni të tyre. Kjo ishte ajo që tha dhe unë sapo përsërita fjalët e tij. Sapo avokatët e tij zbuluan këto dokumente, ata bënë gjënë e duhur duke ia dorëzuar ato Arkivës Kombëtare”.

Republikanët kanë kërkuar një hetim mbi mënyrën se si Biden menaxhonte dokumentet e klasifikuara. Zbulimi i tyre vjen në një kohë kur po zhvillohet një hetim ndaj ish-presidentit Donald Trump pas konfiskimit të dokumenteve sekrete në rezidencën e tij në Florida.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

TË FUNDIT

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×