Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, procedohen dy persona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndaj dy personave ka nisur  procedimi penal pasi janë kapur duke kaluar kufirin në Rinas me dokumente të falsifikuara.

Policia bën me dije se ka nisur procedimi penal për  Xh. J., 49 vjeç, banues në Suharekë, Kosovë dhe K. R., 38 vjeç, banues në Lushnjë, për veprat penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave” dhe “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”.

Gjatë përpunimit të dokumentacionit ka rezultuar se këta kishin paraqitur dokumente identifikimi të falsifikuara, për të dalë jashtë Shqipërisë.

- Advertisement -

Më pas, gjatë kontrollit të imtësishëm në vijën e dytë, shërbimet e Policisë Kufitare, gjatë kontrollit të bagazheve të tyre, kanë gjetur dokumente të tjera të falsifikuara.

“Shërbimet e Policisë Kufitare po vijojnë punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe të krimeve ndërkufitare, si dhe për t’iu ofruar një shërbim sa më cilësor qyetarëve, në hyrje dhe në dalje të RSH-së”- njofton policia.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

TË FUNDIT

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×