English

Thomas Müller: Eleminimi i Gjermanisë nga Katar 2022 është një fatkeqësi 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi gjerman i futbollit, Thomas Müller, tha për mediat gjermane se eliminimi i ekipit të tij nga Kupa e Botës në Katar ishte një fatkeqësi absolute.

- Advertisement -

Gjermania mundi Kosta Rikën 4-2, por përfundoi e treta në grup, pasi Japonia mundi Spanjën 2-1. Japonia është e para në tabelë me gjashtë pikë, Spanja dhe Gjermania kanë nga katër, por “furia e kuqe” ka golavarazh më të mirë. Kosta Rika është e fundit me tre pikë.

“Kjo është një fatkeqësi absolute. Ne u ndjemë të pafuqishëm, ishte e vështirë të prisnim që të ndodhte një mrekulli dhe të fitonim me shtatë gola. Është jashtëzakonisht e trishtueshme që japonezët mundën spanjollët. Tragjedia jonë ndodhi kur humbëm nga Japonia,” pranoi Müller.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×