VIDEO | Tifozët shqiptarë dhe zviceranë festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zvicra është në festë pasi kombëtarja “Helvete” arriti të mposhtë Serbinë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës.

Festa është zhvendosur edhe jashtë stadiumit “974”, ku u luajt ndeshja. Disa tifozë shqiptarë dhe zviceranë, kanë festuar duke mbajtur në duar edhe flamurin kuq e zi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Euronews Albania (@euronews_albania)

- Advertisement -

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ishte ai i cili kaloi “Helvetët” në avantazh në minutën e 20. Por vetëm 6 minuta më vonë erdhi baraspesha, teksa Serbia realizoi me anë të Aleksandar Mitroviç.

Ndërsa, në minutën e 35, ishte sulmuesi Dusan Vlahovic i cili përmbysi rezultatin, duke shfrytëzuar edhe gabimet në mbrojtje të zviceranëve.

Megjithatë, Zvicra reagoi duke vendosur sërish baraspeshën, me golin e shënuar nga Embolo në fund të pjesës së parë.

Me rifillimin e pjesës së dytë, Zvicra kaloi përsëri në epëris në minutën e 48 me Remo Freuler, rezultat që nuk ndryshoi deri në fund të sfidës.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×