Tronditi Pallatin Mbretëror, sa para pritet të fitojë Princ Harry nga libri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Libri i Princit Harryt duket se ka marrë vëmendjen e mediave botërore, ku rrëfimet e pazakonta kanë tronditur Pallatin Mbretëror.

Krahas lajmeve të bujshme, BBC i ka kushtuar një artikull dhe fitimeve që Harry pritet të marrë nga publikimi i librit.

Ndërsa asnjë shifër nuk është konfirmuar zyrtarisht, botuesi Penguin Random House thuhet se i ka paguar familjes mbretërore një paradhënie prej 20 milionë dollarësh.

- Advertisement -

Kur libri të dalë në tregun e Mbretërisë së Bashkuar, do të kushtojë 28 £ për, ndërkohë që 20 £ do të kushtojë versioni audio.

Por jo të gjitha fitimet nga libri do t’i shkojnë drejtpërdrejt princit.

Në një deklaratë, Penguin Random House tha se disa nga të ardhurat nga libri do të shkojnë për bamirësi.

Kjo përfshin 1.5 mln dollarë të cilat do të shkojnë për Sentebale, një organizatë që mbështet fëmijët dhe të rinjtë e e prekur nga HIV/AIDS në Lesoto dhe Botsvana.

Charity WellChild, e cila lejon të rinjtë me nevoja komplekse shëndetësore të kujdesen në shtëpi, do të marrë gjithashtu 300,000 £.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mendonin se ishte zhdukur si specie, urithi i artë zbulohet pas 80 viteve

Një urith i artë që 'noton' në rërë është gjetur në Afrikën e Jugut, më shumë se 80 vjet pasi specia u cilësua si...

Përplasja e shqiptarëve në Londër me Policinë, avokati zbulon çfarë pritet të ndodhë

Avokati Naim Hasani është shprehur se autoritetet në Mbretërinë e Bashkuar kanë qenë në zbatim të ligjit, në momentin që kërkuan shpërndarjen e tubimit...

Ministri serb i Mbrojtes falenderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

TË FUNDIT

Mendonin se ishte zhdukur si specie, urithi i artë zbulohet pas 80 viteve

Një urith i artë që 'noton' në rërë është gjetur në Afrikën e Jugut, më shumë se 80 vjet pasi specia u cilësua si...

Përplasja e shqiptarëve në Londër me Policinë, avokati zbulon çfarë pritet të ndodhë

Avokati Naim Hasani është shprehur se autoritetet në Mbretërinë e Bashkuar kanë qenë në zbatim të ligjit, në momentin që kërkuan shpërndarjen e tubimit...

Ministri serb i Mbrojtes falenderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×