Trump kritikon Biden për vendin ku ishte ulur në funeralin e mbretëreshës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti amerikan Donald Trump kritikoi Joe Biden pasi ai u ul në rreshtin e 14-të në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II, duke komentuar se ishte i rrethuar nga liderë të vendeve të botës së tretë.

Nëse do të isha president, ata do të më vendosnin para, tha Trump.

Joe Biden u ul në rreshtin 14, rreshti i 7-tw nga mbrapa, në funeralin e Mbretëreshës në Westminster Abbey. Me atë rast, Trump publikoi një foto të liderëve të mbledhur me një shigjetë të kuqe që tregon Biden në rrjetin e tij social Truth Social.

- Advertisement -

Ai pretendon se nëse do të ishte ende president, do të ulej në pjesën e përparme dhe se rregullimi aktual i vendeve është një tregues i vlerësimit të miratimit të SHBA-së, i cili ai beson se ka rënë që kur Biden u bë president.

“Kjo i ka ndodhur Amerikës në vetëm dy vite të shkurtra. Nuk ka asnjë respekt,” tha Trump.

Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill u ulën pranë Presidentit të Zvicrës, përballë tyre ishte presidenti i Polonisë dhe pas tyre ishte kryeministri i Çekisë. Përfaqësuesi kinez ishte në të njëjtin rresht me Biden.

Nuk është e qartë se kujt i referohej Trump kur tha “liderët e botës së tretë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

TË FUNDIT

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×