English

U arrestua disa orë pasi u lirua nga amnistia, jepet masa e sigurisë për Isufin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ardian Isufi, personi i cili u arrestua për vjedhjen e një automjeti, menjëherë pas lirimit nga amnistia, u njoh këtë të hënë me masën e sigurisë nga gjykata e Korcës.

- Advertisement -

Gjykata caktoi masën e sigurisë “arrest me burg”, duke e rikthyer sërish në qeli të riun.

Ka qënë prokuroria e Korçës ajo e cila ka kërkuar këtë masë për Isufin, masë e cila u pranua dhe nga ana e gjykatës.

Isufi u arrestua pak orë më vonë pasi kreu vjedhjen e automjetit në një nga fugonat e linjës “Korçë – Tiranë”, duke tentuar të largohej drejt kryeqytetit.

Kujtojmë se ai u lirua më datë 24 prill duke përfituar nga amnistia penale, ndërkohë që vetëm disa orë më pas vodhi  një automjet tip Ford në Korçë, për të rënë sërish në pranga.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?