U dënua për korrupsion, lirohet nga burgu ish-prokurori Edmond Karriqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Kukësit, Edmond Karriqi është liruar nga burgu këtë të premte. Karriqi u dënua me 2 vjet burgim me akuzën e korrupsionit, por iu pezullua pjesa e mbetur e dënimit dhe do të qëndrojë në shërbim prove.

Ai u arrestua më 30 qershor të vitit 2021 në qendër të qytetit të Kavajës me urdhër nga Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit (SPAK).

Përmes përgjimeve, SPAK arriti të provojë se Karriqi ka marrë 2000 euro ryshfet për lehtësimin e masës së sigurisë për një të pandehur, i dënuar për drogë. Bashkë me të u arrestua dhe shoferi i tij që bënte rolin e sekserit.

- Advertisement -

Deri në vitin 2019, Edmond Kariqi ka qenë prokuror pranë Prokurorisë së Kavajës, më pas ai është emëruar në Lushnje si prokuror.

Ndërsa, më pas ai u transferua në Kukës ku u komandua drejtues nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

“Bruksizmi mund të lërë pa dhëmbë”, stomatologu: Shkakton thyerje dhe gërryerje

Stomatologu Besnik Sadikaj tha se bruksizmi është një sëmundje e cila mund të shkaktojë shumë probleme te pacientët. I ftuar në “Good Morning Albanians”, ai...

TË FUNDIT

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

“Bruksizmi mund të lërë pa dhëmbë”, stomatologu: Shkakton thyerje dhe gërryerje

Stomatologu Besnik Sadikaj tha se bruksizmi është një sëmundje e cila mund të shkaktojë shumë probleme te pacientët. I ftuar në “Good Morning Albanians”, ai...

Studimi: Rreth 50% e fëmijëve vuajnë nga bruksizmi i gjumit

Bruksizmi i gjumit është kërcitja e dhëmbëve që ndodh gjatë gjumit dhe karakterizohet nga lëvizja e muskujve përgjegjës për përtypjen. Bruksizmi i gjumit dhe...

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×