English

U ndoq penalisht për një kotec, Gjykata shpall të pafajshme 82-vjeçaren nga Narta

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar gjyqi ndaj Lefkothea Karasa, 82-vjeçare nga Narta e Vlorës, e cila u akuzua për ndërtim paligjshëm për një kotec pulash në oborrin e shtëpisë.

- Advertisement -

Gjykata vendosi pafajësi dhe pushimin e çështjes, pasi vepra penale nuk ekziston për faktin se ishte dënuar më parë për të njëjtin fakt.

Rasti u bë publik në emisionin ‘Sot’, në Euronews Albania disa muaj më parë.

E moshuara që jeton e vetme tregoi me lot në sy se policia e kishte marrë me dhunë dhe e kishte futur në furgon.

Ajo tha se ndihej e trembur nga gjithë kjo situatë, të cilën s’e përballonte dot për moshën që ka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×