Vazhdojnë luftimet në Ukrainë, trupat vendase avancojnë drejt Bakhmutit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pamje të xhiruara nga një kamera e vendosur në helmetë tregojnë një betejë të armatosur pranë Bakhmutit.

Brigada e tretë e ushtrisë ukrainase i publikoi ato, duke saktësuar se pamjet tregojnë njësitë e saj teksa kryejnë një sulm ndaj një brigade të ushtrisë ruse.

Në ditët e fundit, Ukraina ka deklaruar se ka bërë progres në zonat pranë qytetit strategjik, por marrja nën kontroll e territorit ka qenë e ngadaltë.

- Advertisement -

Nga ana tjetër, Rusia nuk i pranon avancimet ukrainase dhe ka nënvizuar se i ka shkaktuar humbje të mëdha Kievit në 24 orët e fundit.

Ndërkohë, presidenti Zelensky u ka shpërndarë medalje ushtarëve në rajonin e Donjeckut. Në rrugën e kthimit, ai ndaloi në një pikë karburanti dhe bëri foto me banorët.

Ndërsa Moska bëri të ditur se dy avionë luftarakë të saj kishin lokalizuar në ajër një avion zbulimi të Forcave Ajrore Mbretërore britanike, si dhe dy “Tajfunë” që kishin hyrë në hapësirën ajrore ruse në Detin e Zi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×