Vdes futbollisti turk, u bllokua nën rrënoja pas tërmetit katastrofik 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë shkaktoi më shumw se 2300 viktima. Mes atyre që humbën jetën rezulton dhe portieri i skuadrës së Yeni Malatyaspor. Bëhet fjalë për 28-vjeçarin Ahmet Eyup Turkaslan, i cili ndodhej në banesën e tij kur u regjistruan lëkundjet e tërmetit. Sipas mediave turke është bërë i mundur shpëtimi i bashkëshortes së tij, e cila është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore.

Ndërkohë, në banesë mbeti i bllokuar futbollisti në fjalë, i cili deri më tani nuk është gjetur nga ekipet e kërkim-shpëtimit. Trajneri i skuadrës në fjalë, Yilmaz Vural pohoi për mediat se i kishte lënë lojtarëve dy ditë pushim pas ndeshjes ndaj Rizespor. Të gjithë lojtarët nuk ishin në Malatya, përveç Ahmetit, i cili qëndroi në banesën e tij.

Reagim në rrjetet sociale ka bërë dhe skuadra ku aktivizohej 28-vjeçari, e cila konfirmon zhdukjen e tij. Ndërkohë sipas asaj çka raportojnë mediat ndërkombëtare, i lënduar nga tërmeti ka mbetur dhe një tjetër futbollist i njohur. Kristjan Atsu, futbollisti i Hatayspor dyshohet se ka mbetur gjithashtu i bllokuar gjatë lëkundjeve të tërmetit, teksa aktualisht nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet ti kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

TË FUNDIT

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet ti kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Stoltenberg...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×