Viti i Ri mbërrin në Australi, spektakël i jashtëzakonshëm fishekzjarrësh në Sydney

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas Zelandës së Re viti i ri 2023 ka mbërritur edhe në Australi.

Spektakli i fishekzjarreve ka dhënë një pamje spektakolare në Sydney.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se rreth 1 milion spektatorë  kanë vërshuar në qytet për të parë nga afër kryeveprën piroteknike.

- Advertisement -

Autoritetet lokale aty u kanë bërë thirrje njerëzve që t’ua lënë lëndët iroteknike ekspertëve, për shkak të një numri të madh zjarresh që u shkaktuan gjatë festimeve të Krishtlindjes.

“Me ditët e rrezikshme të zjarrit që parashikohen të vazhdojnë gjatë javës së ardhshme, fishekzjarrët e paligjshme rrisin mundësinë e fillimit të një zjarri, duke vënë në rrezik komunitetet,” tha shefi i CFS, Brett Loughlin.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike këtë të enjte është njoftuar vendimi për  përjashtimin e 11 deputetët të kësaj force politike. Bëhet me dije...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

TË FUNDIT

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike këtë të enjte është njoftuar vendimi për  përjashtimin e 11 deputetët të kësaj force politike. Bëhet me dije...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×