Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 1\16 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e Shkodrës.

Të tre golat u shënuan në pjesën e parë. Të parët që kaluan në epërsi ishin shkodranët me Vulaj, i cili përfitoi nga një gabim në mbrojtje për të zhbllokuar shifrat në minutën e 11-të.

Në minutën e 20-të me një aksion model të ekipit kuq e zi ishte blerja e këtij viti për vlonjatët, Fernando, i cili riktheu balancën mes dy ekipeve. Ndërsa në minutën e 36-të, qendërmbrojtës Disha i dha golin e fitores skuadrës së Flamurtarit.

- Advertisement -

Pjesa e dytë, me gjithë tentativat e të dy ekipeve, u mbyll me rrjeta të paprekura. Ndërkohë ekipi tjetër i Vlorës Futboll Club Labëria humbi 0 me 3 në fushën e vet kundrejt Kukësit.

Ajo që ra në sy në këtë ndeshje, por edhe në përballjet e tjera të skuadrës vlonjate, ishte numri i pakët i tifozëve në shkallët e stadiumit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

TË FUNDIT

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×