English

Vodhën objekte kulti në Korçë, arrestohen 2 të dyshuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

2 persona të dyshuar për vjedhje në objekte kulti në Korçë janë arrestuar, ndërsa një tjetër është proceduar në gjendje të lirë.

- Advertisement -

G., 52 vjeç dhe O. T., 40 vjeç, banues në Korçë akuzohen për “vjedhje të kryer në bashkëpunim”.

Ndërsa K. F., 42 vjeç po hetohet i lirë, për “përvetësim të parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale”.

2 të arrestuarit dyshohet se kanë vjedhur në fshatrat Malavec dhe Drenovë, Korçë, në dy objekte kulti (xhami dhe kishë), një shumë lekësh dhe një foni zëri, të cilën më pas ia kanë shitur shtetasit K. F.

Gjithashtu, më datë 23.10.2022, në lagjen nr. 2, Korçë, kanë vjedhur një shumë lekësh dhe një ikonë, në një kishë, ndërsa më datë 16.03.2022, në xhaminë e fshatit Malavec, Korçë, kanë vjedhur foninë e zërit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme, thuhej në njoftimin e policisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?