Volejbolli për femra, Tirana dështon në Korçë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skënderbeu në volejboll për femra, e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri.

Korçaret fituan të tre setet ndaj Tiranës, me miket të cilat nuk mundën të vendosnin në vështirësi kundërshtarin për asnjë moment.

Trajneri Orlando Koja, shprehet se është i lumtur për fitoren, ndërkohë që konfirmon se Skënderbeu nuk ndryshon objektivin.

- Advertisement -

Në anën tjetër, tek kryeqytetaset gjërat nuk funksionuan ashtu siç, ndërkohë trajneria Amarilda Prenga, shton se skuadra ka probleme.

Një nga lojtaret më të mira tek vendaset, ishte dhe Hanna Okuhara, e cila e vlerëson maksimalisht kalimin tek Skënderbeu.

“Kjo ishte ndeshja ime e parë me Skënderbeun, unë mendoj që ekipi luajti mirë me pasime dhe gjuajtje. Vajzat me ndihmuan shumë dhe këtë e vlerësoj. Jam krenare për këtë ekip. Jam e lumtur që erdha këtu në Shqipëri. Unë e dua këtë vend. Të gjithë janë mirëprites dhe të gjithë janë gati të ndihmojnë”, u shpreh ajo.

Këtë të shtunë zhvillohen dhe 3 përballje të tjera në kuadër të Superligës në volejboll për femra.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×