English

Ylli Manjani: Lulzim Basha do shkonte në burg, shiti lojën për të shpëtuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Ylli Manjani tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se Lulzim Basha do të shkonte në burg, por pati një lëvizje që e shpëtoi.

- Advertisement -

Ai bëri një balancë të arrestimeve që kanë ndodhur në kuadër të reformës në drejtësi.

“Lulzim Basha me atë ndjekjen penale u vu në presion, shiti lojën nga frika se do të hynte në burg. Për të njëjtën gjë që i thonë sot LSI-së, që i paska ardhur letër-porosia siç tha gazetari juaj, Lul Bashës nuk i erdhi ajo letër-porosia dhe prandaj shpëtoi. Shiti lojën, se çfarë është tjetër shitja e lojës, ama presioni ishte ndjekja penale dhe ndjekje penale jo shaka,” – u shpreh Manjani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?