English

Zjarr në mbeturina, rrezikohet banesa në lagjen e romëve në Gjirokastër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Djegia e mbetjeve urbane ka rrezikuar banesat në Lagjen e Romëve në Gjirokastër. Rreth orës 16.30 një grumbull mbeturinash është përfshirë nga zjarri në oborrin e një banese në këtë zonë të qytetit.

- Advertisement -

Të njoftuar nga banorët në vendngjarje mbërritën efektivët zjarrfikës. Zjarri ishte brenda rrethimit të banesës ku digjeshin barëra e mbeturina.

Zjarrfikësit ndërhynë për shuarjen e zjarrit dhe evitimin e rrezikut për banesën. Falë ndërhyrjes në kohë u bë izolimi i zjarrit ndërsa nuk pati dëme materiale. Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?