Zuckerberg konfirmon përballjen me Musk në kafaz: Jam gati që sot

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i Meta, Mark Zuckerberg ka thënë se mezi pret për një luftë të propozuar në kafaz me rivalin Elon Musk.

Në një postim në aplikacionin e ri të mediave sociale Threads, Zuckerberg tha se kishte propozuar 26 gushtin për përballjen.

Pas një postimi në X në të cilin Musk pretendonte se po stërvitej “gjatë gjithë ditës”, Zuckerberg shkroi: “Unë jam gati sot, por ai nuk e ka konfirmuar”.

- Advertisement -

Të dy u bënë konkurrentë të drejtpërdrejtë në korrik me lançimin e Threads.

Zuckerberg dhe Musk janë përplasur me njëri-tjetrin muajt e fundit, teksa kërkuan një përballje, të ardhurat e së cilës pritet të shkojnë për bamirësi ndaj veteranëve.

Aksionet në dukje janë të larta pasi Meta, e cila gjithashtu zotëron Instagramin dhe Facebook-un, lançoi Threads në fillim të korrikut, duke tërhequr më shumë se 100 milionë regjistrime brenda disa ditëve.

Sidoqoftë, Zuckerberg më vonë tha se platforma kishte humbur më shumë se gjysmën e përdoruesve të saj deri në fund të muajit të kaluar.

Platforma rivale e mediave sociale X është përballur me kritika në disa raste që kur Musk mori drejtimin dhe bëri një sërë ndryshimesh, të tilla si detyrimi i përdoruesve që të identifikoheshin për të parë postimet.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

TË FUNDIT

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×