kuvendi

Kuvendi i Serbisë miraton raportin për procesin e negociatave me Kosovën

Deputetët e Kuvendit të Serbisë miratuan me shumicë votash raportin e qeverisë për negociatat për Kosovën, për periudhën nga shtatori 2022...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela...

“McGonigal”, Kuvendi pranon kërkesën e grupit të Alibeajt për interpelancë me Ramën

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë...

Bllokoi foltoren e Kuvendit, Nikolla përjashton Berishën nga seanca plenare

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare që po mbahen në Kuvend kreun e PD-së Sali Berisha. Ky vendim...

Nis seanca në Kuvend për Holokaustin, Nikolla: Kapitull i tmerrshëm për njerëzimin

Ka nisur seanca në Kuvend dedikuar ditës së përkujtimit të viktimave  të Holokaustit. Seanca do të zgjasë rreth 60 minuta, ku të...

Dita e Përkujtimit të Holokaustit, Kuvendi mban seancën e posaçme

27 Janari është shpallur nga Asambleja e Përgjithshme e OKB si DIta Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, datë e cila përkon...

Sot mblidhet seanca e fundit plenare, pritet të zgjidhet Avokati i Popullit

Është mbledhur dhe ditën e sotme seanca plenare e Kuvendit. Kjo është seanca e fundit për këtë sesion parlamentar dhe ligjvënësit...

Kuvendi zgjedh sot anëtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe Avokatin e Popullit

Sot dhe nesër do të mbahen dy seancat e fundit plenare për këtë sesion parlamentar, me një rend dite të ngjeshur. një...

Më 21 dhe 22 dhjetor seancat e fundit plenare, projektligjet që do diskutohen

21 dhe 22 dhjetori do të jetë një ditë e ngjeshur për parlamentin. Në seancën e fundit plenare për këtë sesion parlamentar, ligjvënësit do të nisin diskutimet...

Gafa e Edmond Spahos: Gjithmonë kam vrarë veten. Spiropali: Aman se na duhesh

Deputeti Edmond Spaho gjatë fjalës së tij në Kuvend, bëri një lapsus ku u shpreh se “gjithmonë ka vrarë veten” në...

Gazment Bardhi përjashtohet për 5 ditë nga Kuvendi dhe Komisionet Parlamentare

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi është përjashtuar për 5 ditë nga Komisionet Parlamentare dhe seancat plenare. Vendimi është marrë nga Sekretariati për...

Tejkalohet me një vit afati për të korrigjuar ligjin e pronave

Më 15 shkurt të 2021, Gjykata Kushtetuese rrëzoi pjesërisht ligjin për përfundimin e procesit të kompensimit të ish-pronarëve. Gjykata shfuqizoi pjesën e...

“Non gratën e ke në kokë’, Rama përplaset me Alibeajn: Bën sikur je në krye të PD-së

Debate, akuza dhe kundërakuza ka pasur sot në Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Enkelejd Alibeaj. Deputeti i PD-së e ka...

Rama për projektligjin për Portin e Durrësit: S’kemi kohë për të humbur

"Sepse keshtu mendojme ne, sepse ne nuk kemi kohë për të humbur. Kemi më shumë se një vit që negociojmë". Kështu deklaroi...

Kuvendi miraton kërkesën për procedurën e përshpejtuar për Portin e Durrësit

Me 62 vota pro dhe 20 kundër, Kuvendi miratoi kërkesën e qeverisë për të kaluar me procedurë të pershpejtuar një projektligj...

‘Pandi të qenka shëruar goja’, Alibeaj përplaset me Majkon për financimin rus

Seanca plenare e së enjtes ka nisur me debate për shkrimin e publikuar në mediat e huaja për financimin rus në...