English

Zv. ministri i Jashtëm i Rusisë e cilëson të paprecedentë presionin ndaj Serbisë 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Aleksandar Grushko, gjatë vizitës së tij në Beograd, u takua me presidentin e Serbisë Aleksadri Vuçiç dhe zyrtarë të tjerë.

- Advertisement -

Sipas deklaratës së zëvendësministrit të Punëve të Jashtme të Rusisë, Aleksandar Grushko, “Serbia po përballet me presion të paprecedentë që shkon përtej kornizës së komunikimit të civilizuar ndërkombëtar. Ai tha se Rusia vlerëson që lidershipi serb sillet në përputhje me interesat kombëtare, shkruan Euronews Serbia.

“Ne e dimë shumë mirë se me çfarë presioni të paprecedentë po përballet Serbia tani. Ky presion shkon përtej kornizës së komunikimit të civilizuar ndërkombëtar, por ne vlerësojmë që udhëheqja serbe sillet në përputhje me interesat kombëtare”, i tha Grushko korrespondentit të TAS S nga Beogradi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×