English

1 muaj paraburgim për shtetasin serb të dyshuar për krime lufte në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata Themelore në Prishtinë do të mbajë në paraburgim një serb të dyshuar për krime e luftës.

- Advertisement -

Më herët, të premten, Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një shtetas serb, nën dyshimet për krime lufte.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se i arrestuari dyshohet se ka kryer krime kundër popullatës civile në Kosovë në periudhën 1998-1999 në një fshat të Istogut.

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë tha se i arrestuari është Çasllav Jolliç, banor i Serbisë.

Sipas tyre ai për 23 vjet rregullisht kishte udhëtuar për në Kosovë dhe asnjëherë nuk kishte pasur probleme. Në njoftime po ashtu u tha se të arrestuarit i është ofruar mbrojtje ligjore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×