English

11 të vrarë nga sulmi në poligonin e zjarrit të Rusisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se dy sulmues hapën zjarr në një poligon ushtarak pranë Ukrainës, duke vrarë 11 persona dhe plagosur 15.

- Advertisement -

Ministria tha në një deklaratë se të shtënat ndodhën në rajonin Belgorod në Rusinë jugperëndimore, që kufizohet me Ukrainën, shkruan Al Jazeera.

Njoftimi i ministrisë thotë se dy vullnetarët nga një vend i panjohur ish-sovjetik qëlluan mbi ushtarë të tjerë gjatë stërvitjes dhe u vranë nga zjarri i kundërt.

Ministria ruse e quajti incidentin një “sulm terrorist”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?