English

21-vjeçarja amerikane dënohet me 1 vit burg pse preku krahun e një oficeri sigurie

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një studente 21-vjeçare e kolegjit të Nju Jorkut u dënua me një vit burg për “sulmimin dhe ofendimin” e stafit të aeroportit të Dubait pasi ajo preku butësisht krahun e një oficeri sigurie, thanë ekspertët ligjorë.

- Advertisement -

Elizabeth Polanco De Los Santos po kalonte tranzit përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Dubait nga Stambolli në Nju Jork me një shoqe në korrik, kur u përball me “kërkime degraduese, të dhimbshme dhe poshtëruese”, e arrestuar në Dubai.

Dyshja kishin zgjedhur një qëndrim 10-orësh në Dubai në vend të Parisit.

“Elizabeth synonte të kalonte tranzit nëpër Dubai vetëm për gjashtë orë, por ajo ka qenë atje për muaj të tërë dhe ka humbur 50,000 dollarë në shpenzime për avokatët,” tha në një deklaratë themeluesja e “Detained in Dubai”, Radha Stirling (themeluesja e kompanisë që ofron ndihmë ligjore për të huajt në Arabinë e Bashkuar Emirates).

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?