English

3 viktima nga COVID në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

3 persona kanë vdekur si pasojë e coronavirusit në Kosovë dhe janë regjistruar 257 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.

- Advertisement -

Rastet e reja dolën pas testimit të 2,840 mostrave.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, janë shëruar edhe 593 pacientë, ndërsa raste aktive me COVID-19 janë 3,057.

Deri sot në Kosovë me dy doza të vaksinës kundër coronavirusit janë imunizuar 898,639 persona.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×