English

50 të plagosur nga aksidenti i trenit në Rusi, shkak reshjet e mëdha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth 50 është nurmi i të plagosurve për shkak të një aksidenti me tren ne Rusi, kur më shumë se gjysma e vagonave doli nga shinat, raporton Interfax.

- Advertisement -

Agjencia bën me dije se dhjetë persona janë në gjendje të rëndë pas aksidentit.

“Shumica e viktimave janë diagnostikuar me fraktura, mavijosje, prerje dhe lëndime traumatike në tru”, njoftuan shërbimet e urgjencës.

Interfax raporton se në tren në momentin e daljes nga shinat ndodheshin 232 pasagjerë dhe nuk pati viktima në aksident.

Në një njoftim për shtyp nga Hekurudhat Ruse, thuhet se aksidenti ka ndodhur për shkak të shtrembërimit të shinave për shkak të reshjeve të mëdha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?