English

500 të huaj mund të lirohen nga Gaza sipas marrëveshjes së ndërmjetësuar nga Katari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deri në 500 shtetas të huaj mund të lirohen nga Gaza, sipas burimeve të njohura me negociatat.

- Advertisement -

CNN ka folur me tre burime të ndryshme të afërta me këtë çështje, të cilët thonë se midis 450 dhe 500 të huaj pritet të largohen nga Gaza në vendkalimin Rafah me Egjiptin.

Një zyrtar palestinez i kufirit, Hisham Adwan, tha se 450 njerëz po prisnin të kalonin.

Nuk është caktuar asnjë afat kohor se kur do të fillojnë të lëvizin.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?