English

7 të vdekur nga aksidenti në pistën e garave në Sri Lanka

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtatë persona u vranë dhe të paktën 18 u plagosën sot kur një makinë garash doli nga pista gjatë një gare në qytetin Diyatalaëa të Sri Lankës, tha policia.

- Advertisement -

Kjo garë “Fox Hill Supercross” organizohet nga ushtria e Sri Lankës dhe katër gjyqtarë dhe tre vëzhgues, përfshirë një vajzë tetëvjeçare, vdiqën në aksident, raporton BBC.

Dy persona kanë ndërruar jetë nga plagët e marra në spitalin ushtarak, ku po trajtohen të plagosurit, disa prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.

Më shumë se 100,000 njerëz morën pjesë në garë dhe një hetim policor është duke u zhvilluar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×