English

A duhet gjykuar populli? Gazetarja tregon si mësuesi i bëri kërkesë Maria de Filipit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Zefina Hasani tha se gjithmonë ka përplasje mes publikut dhe elitave në momentin që formatet reality show kanë shikueshmëri.

- Advertisement -

E ftuar në emisionin ”Review” në Euronews Albania, ajo kujtoi dhe letrën që një mësues i dërgoi Maria de Filip, ndërsa shtoi se në të tilla formate historitë përsëriten.

“Është një histori që përsëritet. Nuk ka ndodhur asgjë. Formatet reality show fillimisht filluar në SHBA. Ka pasur një hendek të madh mes publikut dhe reality show. Sa më shumë bëhet i shikueshëm dhe i pëlqyeshëm aq më radikal bëhet pjesa tjetër e shoqërive. Le të kujtojmë letrën e një mësuesi që i dërgoi Maria de Filip. Gjithmonë ka përplasje sa herë që fuqizohen formatet reality Show”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?