English

Afganistani goditet nga një tërmet i fuqishëm, sa i ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter goditi sot Afganistanin veriperëndimor, njoftoi Qendra Gjermane e Kërkimeve për Gjeoshkencat (GFZ).

- Advertisement -

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 10 km, shton raporti i GFZ, transmeton Reuters.

Për momentin nuk ka informacione për dëme materiale dhe viktima të mundshme nga ky tërmet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?